6 kwi 2016

Wielki start Twojej kondycji

Wielki start Twojej kondycji

Razem z początkiem wiosny, rozpoczął się sezon maratonów i biegów. Chcesz spróbować swoich sił w zawodach? Nie zapominajmy, że poranny jogging, który większość z nas uprawia dla poprawy kondycji, wyrzeźbienia sylwetki i lepszego samopoczucia różni się od biegów długodystansowych. Sport wyczynowy, a także rekreacyjne biegi na długich odcinkach wymagają odpowiedniego przygotowania organizmu. Czy wiosenna mobilizacja wystarczy, aby zmierzyć swoje siły w maratonie?


Sport to (samo) zdrowie

Nie można zaprzeczyć – dzięki aktywności fizycznej zwiększamy pracę naszego serca, aktywizujemy mięśnie, wspieramy pracę tkanki tłuszczowej i wzmacniamy nasz organizm. Jednak uprawiając sport, musimy brać pod uwagę niebezpieczeństwo kontuzji i związanych z nią późniejszych problemów. Mimo wszystko nie możemy rezygnować z ruchu! Jak w takim razie ćwiczyć, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się urazów?

Przede wszystkim pamiętaj o rozgrzewce, o której pisaliśmy w poprzednim artykule. Jeśli udało Ci się złapać sportowego bakcyla i już teraz nie wyobrażasz sobie dnia, a tym bardziej tygodnia bez biegania, siłowni czy fitnessu, na pewno wiesz jak ważne jest zdrowe odżywianie i prawidłowe przygotowanie organizmu do wysiłku.

Duch sportowej rywalizacji

Jeśli planujesz wystartować w maratonie, musisz zdać sobie sprawę, że zwykły jogging nie wystarczy. Codzienne ćwiczenia rozgrzewające mięśnie, trening właściwy, a na końcu rozciąganie to najważniejsze, lecz nie jedyne elementy, które mają wpływ na Twoje wyniki. Niemniej ważna jest zbilansowana dieta, dopasowana do organizmu i uprawianego sportu. W okresie wielkich startów, częstych zawodów i weekendowych spotkań sportowych należy znaleźć sposób na błyskawiczną regenerację, umożliwiającą szybszy powrót do pełni formy. Jak pokonać zmęczenie organizmu, zmniejszyć bóle stawów i mięśni oraz zmobilizować każdą cząsteczkę ciała do dalszej pracy?

Suplement diety dla sportowca

Po intensywnym treningu na długiej trasie organizm domaga się uzupełnienia niezbędnych witamin i składników mineralnych. Jeśli coraz częściej dopadają Cię bóle stawów, Twoje mięśnie nie chcą współpracować, a podczas treningów nie możesz złapać odpowiedniego oddechu, zapoznaj się z naszym suplementem diety Lyprinol Sport. To naturalny suplement diety, który posiada w swoim składzie poprawiające funkcjonowanie układu krążenia lipidy, między innymi naturalny kompleks z małży nowozelandzkich. Ponad to Lyprinol Sport to bogate źródło kwasów omega-3. Lyprinol Sport pomaga zwiększyć efektywność treningów i pozwala skuteczniej wykorzystać źródła energii.

Suplementy diety dla sportowców, które zawierają naturalne i pełnowartościowe składniki zwiększają wydajność organizmu, zmniejszają ryzyko pojawienia się stanów zapalnych, przyśpieszają regenerację mięśni i redukują możliwość pojawienia się mikrourazów.

Komentarze (0)