Nieoczekiwane połączenie autyzmu i genów rakowych

Nieoczekiwane połączenie autyzmu i genów rakowych

Naukowcy badający dwie pozornie nie związane choroby – autyzm i rak- nieoczekiwanie odkryli zbieżność. Niektóre osoby z autyzmem mają zmutowane geny raka lub guza, które najwyraźniej są spowodowane ich chorobą mózgu.

Dziesięć procent dzieci z mutacjami w genie o nazwie PTEN, które powodują raka piersi, okrężnicy, tarczycy i innych narządów, mają autyzm. Tak samo około połowa dzieci z mutacjami genów, które mogą prowadzić do niektórych rodzajów raka mózgu i nerek oraz guzów w kilku dużych narządach, w tym mózgu. Wielokrotnie jest to wskaźnikiem autyzmu w populacji ogólnej.
„To niesamowite” powiedział o tej konwergencji Evan Eichler, profesor nauk o genomie na Uniwersytecie w Waszyngtonie.

Naturalny filtr przeciwsłoneczny - astaksantyna

Naturalny filtr przeciwsłoneczny - astaksantyna

Tegoroczne lato nie oszczędza nam ciepłych i słonecznych dni, co cieszy z pewnością wszystkich zwolenników wielogodzinnego spędzania czasu na słońcu i miłośników letniej opalenizny. Słońce, choć niezbędne jest nam do życia i dostarcza wiele pozytywnych aspektów dla naszego zdrowia, potrafi również negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zwłaszcza, kiedy dawkowane jest w nadmiarze. 

To właśnie przy nadmiernej ekspozycji organizmu na słońce, w organizmie rośnie ilość wolnych rodników, które kradną elektrony innym molekułom znajdującym się w naszym organizmie i powodują w ten sposób uszkodzenia komórek, przedwczesne starzenie się, a także różnego rodzaju choroby, także te nowotworowe.

Naturalna historia

Naturalna historia

W latach 60-tych XX wieku w USA NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) poszukiwała dla swoich astronautów substancji o wysokich właściwościach odżywczych oraz l leczniczych. Naukowcy NASA zainteresowali się właściwościami małży zielonych (Perna canaliculus), których spożywanie przez Maorysów, rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii, skutkowało znacznym ograniczeniem występowania u nich chorób zapalnych.

Astaxin - morski konkurent beta karotenu

Astaxin - morski konkurent beta karotenu

Astaksantyna (Astaxin) często porównywana jest do beta karotenu i innych antyoksydantów. Jej aktywność jest jednak nieporównywalnie wyższa i dzięki temu niesie ze sobą nową nadzieję dla pacjentów cierpiących na cukrzycę i cukrzycowe powikłania.
Reaktywne formy tlenu powstają na skutek zaburzeń oddychania, niedokrwienia serca, szkodliwego działania związków chemicznych, promieniowania UV, zaburzeń metabolicznych oraz cukrzycy i innych przewlekłych chorób. Ludzki organizm produkuje naturalne przeciwutleniacze, aby chronić się przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Niestety, zanieczyszczone powietrze i woda, konserwanty wszechobecne w żywności, stres, niska aktywność fizyczna i jedzenie byle czego w biegu, wspomaga ich wytwarzanie, co skazuje nasz ustrój na bardzo nierówną walkę.

Piotr Suchenia o Lyprinol Sport

Piotr Suchenia o Lyprinol Sport

"Z wielką ciekawością i zainteresowaniem śledziłem pojawienie się na polskim rynku nowego suplementu –Lyprinol®Sport. Przeglądając stronę przedstawiciela, oraz czytając artykuły i wypowiedzi osób zażywających ten produkt można było stwierdzić, że preparat ten naprawdę może być skuteczny i warty uwagi, jednakże zawsze pojawia się pewne "ale"...

Omegafresh - naprawdę świeży olej z łososia

Omegafresh - naprawdę świeży olej z łososia

Omegafresh jest najwyższej jakości olejem z łososia atlantyckiego wyprodukowanym natychmiast, bo w ciągu 75 minut od wyłowienia ryb. Hodowla łososi przeznaczonych do produkcji preparatu jest zlokalizowana w północnej części Morza Norweskiego będącego pod wpływem czystych i zimnych wód Arktyki. Od momentu połowu ryb z kontrolowanej hodowli na Morzu Norweskim uzyskany olej jest przechowywany w ochronnej atmosferze azotu, w temperaturze – 20 stopni.