Bionanoceluloza – inteligentny materiał przyszłości?

Bionanoceluloza – inteligentny materiał przyszłości?

Od medycyny estetycznej oczekujemy już nie tylko szybkich efektów, jak najmniejszej inwazyjności i precyzji, ale również odpowiedniej troski i wskazówek, dotyczących pielęgnacji skóry i przyspieszenia jej gojenia po zabiegach. Podrażniona skóra wymaga właściwej opieki – ulgę przynoszą chłodzące okłady, ale też dostęp do świeżego powietrza. Pomaga skuteczna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz optymalne nawilżenie.

Poważne konsekwencje niedoboru witaminy D

Poważne konsekwencje niedoboru witaminy D

Najnowsze badania wykazały, że niższe stężenie we krwi witaminy D zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci. Naukowcy systematycznie analizowali 32 badania, prowadzone pomiędzy 1966 i 2013 rokiem, które sprawdzały poziomy witaminy D a śmiertelność populacji. W sumie zebrano dane od ponad pół miliona uczestników, zamieszkałych w 14 różnych krajach( włączając Stany Zjednoczone).

Alevox zmienia nazwę na Biolevox

Alevox zmienia nazwę na Biolevox

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że produkty z rodziny Alevox rozszerzają swoją działalność o nowe rynki, co jest spowodowane bardzo dobrym ich przyjęciem nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych.

6 naturalnych środków pomagających zwalczyć grypę

6 naturalnych środków pomagających zwalczyć grypę

Jeśli kiedykolwiek miałeś grypę, możesz zrozumieć jak okropna potrafi być. Od momentu wkroczenia w sezon grypowy ważne jest aby skupić się na zapobieganiu chorobie. Na szczęście istnieje kilka naturalnych środków które mogą zapobiec chorobie lub odzyskać zdrowie w wypadku zachorowania. Te naturalne środki zmniejszają również prawdopodobieństwo zmienienia się grypy w coś gorszego, np. zapalenie płuc.

Medyczne zastosowania czarnego bzu

Medyczne zastosowania czarnego bzu

Badania opublikowane w 2004 pokazały, że u 93% chorych zażywających ekstrakt z czarnego bzu symptomy zanikły całkowicie po dwóch dniach, pacjenci przyjmujący placebo wyzdrowieli natomiast w ciągu około sześciu dni. To badanie pokazuje, że czarny bez faktycznie ma wpływ na leczenie grypy typu A, jak donosi kierownik zespołu badawczego Erling Thom z Uniwersytetu w Oslo w Norwegii.

10 porad: jak pozostać w formie w okresie świątecznym

10 porad: jak pozostać w formie w okresie świątecznym

W zachowaniu formy najważniejsza jest równowaga. Zdrowy tryb życia to nie jest coś, co można kultywować jeden miesiąc, a następnego już nie – jest to długofalowe poświęcenie wymagające przystosowania. Nie chodzi o narzucanie sobie rygoru i unikanie świątecznych przyjęć. Unikając wszelkich przyjemności zaczniemy tylko żałować swojego zdrowego trybu życia i krytycznie oceniać znajomych, sięgając po słodycze by wynagrodzić sobie deser, którego sobie odmówiliśmy.

15 rzeczy, które pomogą Ci być zdrowszym w 2015 roku

15 rzeczy, które pomogą Ci być zdrowszym w 2015 roku

Trudno uwierzyć, że jesteśmy już bliscy pożegnania się z 2014 rokiem, czujemy że dni mijają bardzo wolno, ale tygodnie i miesiące wydają się przemijać w mgnieniu oka. Teraz jest dobry czas, aby zacząć myśleć o nadchodzącym nowym roku i rzeczach, które chcesz osiągnąć. Jeśli jedną z nich jest bycie szczęśliwszym i zdrowszym wypróbuj tych 15 łatwych metod.